Kilka słów od naszych przyjaciół i wychowanków

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów, w których kilka słów skierują do Państwa nasi przyjaciele, współpracownicy i wychowankowie.

Tomasz Mika opowie o swojej nowej płycie, początkach współpracy z MOK-iem i o tym jak ważna jest kultura. Dziękujemy Tomku, że utwierdzasz nas w przekonaniu, że nasza praca jest pożyteczna i potrzebna.

Tomasz Mika o MOK-u, kulturze i nowej płycie

Dziś kilka słów skieruje do Państwa Tomasz Mika. Nasz uczeń, wychowanek a przede wszystkim przyjaciel i dorosły, świadomy artysta. Opowie o swojej nowej płycie, początkach współpracy z MOK-iem i o tym jak ważna jest kultura <3Dziękujemy Tomku, że utwierdzasz nas w przekonaniu, że nasza praca jest pożyteczna i potrzebna.

Opublikowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku Wtorek, 12 maja 2020

Agata Podłęcka w dość niecodziennej scenerii opowie o Janie Pawle II, o Grupie Teatralnej GT, o Bibliotece i O NAS 😉
Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy do wysłuchania piosenki.

QUO VADIS, DOMINE?

Kilka słów od zaprzyjaźnionej poetki, reżyserki, aktorki, nauczycielki… Agata Podłęcka w dość niecodziennej scenerii opowie o Janie Pawle II, o Grupie Teatralnej GT, o Bibliotece i O NAS ;)Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy do wysłuchania piosenki.

Opublikowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku Niedziela, 17 maja 2020

Archiwalne nagranie z kilkukrotnie wystawianej przez nas w 2014 roku operetki Emmericha Kalmana „Księżniczka Czardasza” opatrzył słowem wstępu Andrzej Lenart. Odegrał on wtedy główną rolę męską, czyli księcia Edwina Lippert-Weylersheima.

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA (2014) – spektakl na podstawie operetki

Spektakl na podstawie operetki „Księżniczka czardasza” był realizowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku dwukrotnie – w 2006 oraz 2014 roku (z orkiestrą salonową). Dzieło Emmericha Kálmána jest uważane za jedno z najwybitniejszych przykładów swojego gatunku – lekki i dowcipny scenariusz, wartka akcja, ale przede wszystkim wpadające w ucho arie i duety – to wszystko sprawia, że ciągle pojawiają się nowe inscenizacje tej operetki, a sale wypełnione są po brzegi.🎼 Dzisiaj przedstawiamy wam fragmenty naszej drugiej realizacji tego przedstawienia. Miłego odbioru! 🎻

Opublikowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku Wtorek, 12 maja 2020

A jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, zobaczcie jak do bycia kulturalnym zachęca Wojciech Sukiennik.

BĄDŹ KULTURALNY

Bądź kulturalny. Codziennie.____This video is educationalNon commercial use.Director, DOP: Wojciech SukiennikSound Designer: Marcin PawlukiewiczCAST: Magda Szczepanek, Wojciech SukiennikMusic: OST Peaky Blinders – Nick Cave And The Bad Seeds – Red Right Hand

Opublikowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Data: 12 maja 2020