SYMFONICZNE BRZESKIE SMYCZKI „W małym kinie – muzyka filmowa”

Lata pracy i prób zespołu zostały zwieńczone nagraniem płyty brzeskiej formacji. Nagrane utwory zostały przygotowane na festiwal muzyki filmowej, który w ostateczności przyjął formę koncertu zorganizowanego pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Płyta nosi tytuł „W małym kinie – muzyka filmowa” i zawiera świetnie zaaranżowane utwory, które z pewnością rozpoznają nie tylko melomani tego gatunku muzyki. Bogate brzmienie samego zespołu zostało wzbogacone o wokal Agnieszki Leszczyńskiej. Nad całością czuwał opiekun – skrzypek Zbigniew Kawalec.

Wydanie płyty było możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku, jakie otrzymało Stowarzyszenie „Brzeskie Smyczki” w ramach projektu „Pierwszy Brzeski festiwal muzyczny – Koncert muzyki filmowej Brzeskich Smyczków”. Więcej o Towarzystwie i samym Zespole można dowiedzieć się ze strony internetowej www.brzeskiesmyczki.pl

Z pieniędzy projektu sfinansowaliśmy wynajęcie studia, realizację nagrania oraz przygotowanie płyty – matki.” – wyjaśnia prezes Towarzystwa – Krzysztof Obal. „Powielenie, druk poligrafii (okładek), nadruk na płytach i pakowanie opłaciliśmy z funduszy Towarzystwa pozyskanych od sponsorów i wolnych datków publiczności uczestniczącej w pierwszym premierowym koncercie muzyki filmowej.” – dodaje.

Na tą część złożyły się również pieniądze z wpływów za bilety z październikowego koncertu zespołu przekazane przez Panią Dyrektor MOK Małgorzatę Cuber.

Płytę można nabyć, za symboliczny datek wspierający młody, ale prężnie działający zespół.

Gorąco zachęcamy!

Data: 30 Lis 2012