Zespoły

ZESPÓŁ SMYCZKOWY
BRZESKIE SMYCZKI  (www.brzeskiesmyczki.pl) – Zespół istnieje od 2008r. Założycielem i prowadzącym jest Zbigniew Kawalec – skrzypek koncertmistrz Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO.
Od 2010 roku Brzeskie Smyczki współpracują z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie odbywają się próby Zespołu oraz nauka gry na skrzypcach. W swoim repertuarze Brzeskie Smyczki mają utwory muzyki klasycznej oraz kolędy.
Zespół koncertował między innymi w Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie i w Bochni, jako gość na IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek O Muszlę św. Jakuba, w sali Urzędu Miejskiego w Brzesku, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.
Wszystkich zainteresowanych nauką gry na skrzypcach lub jakąkolwiek formą współpracy z Zespołem prosimy o kontakt z prowadzącym Zbigniewem Kawalcem (tel. 797 927 918)

Zespoły folklorystyczne:
JADOWNICZANIE – zespół działa od 1981 roku. Kierownikiem zespołu jest Elżbieta Loranty, choreografem – Jacek Dziadur, kierownikiem kapeli – Zbigniew Gdowski.
W swoim repertuarze ma Tańce Narodowe, Suitę zaborowska, Suitę rzeszowską i sądecką.
Swoje programy prezentuje na terenie Polski, a także za granicą: w Turcji, Francji Chorwacji, Bułgarii. Od kilku lat zespół zdobywa nagrody (m.in.KRAKOWSKI WIANEK) i wyróżnienia w przeglądach i konkursach.
Próby odbywają się w Domu Ludowym w Jadownikach, w piątki od godz. 18:30.

PORĘBIANIE – zespół działa od 1991 roku. Kierownikiem zespołu jest Maria Karaś, choreografem – Aneta Gurak, kierownikiem kapeli – Zbigniew Gdowski.
W swoim repertuarze ma widowiska obrzędowe, scenki rodzajowe, pieśni i przyśpiewki wywodzące się z tradycji regionu.
Swoje programy prezentuje na terenie Polski, a także za granicą m.in. na Węgrzech.
Od kilku lat zespół zdobywa nagrody i wyróżnienia w przeglądach i konkursach.
Próby odbywają się w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej, w środy od godz. 17.00. (więcej o zespole…)

KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ – zespół istnieje od 50 lat. Choreografem zespołu jest Stanisława Stolarz, a kierownikiem kapeli Andrzej Soja.
W swoim repertuarze ma tańce Krakowiaków Wschodnich, których źródłem jest Zaborów oraz tradycyjne Wesele Zaborowskie, Babski Comber, Zalecanki.
Swoje programy prezentuje na terenie Polski. Koncertował także za granicą: w Anglii, Hiszpanii, Francji, Finlandii i na Węgrzech. Zespół ma na koncie wiele nagród, m.in. NAGRODĘ KOLBERGA.
Próby odbywają się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, w poniedziałki od godz. 17.00.

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA – powstała w 1914 roku w Okocimiu. W latach 1929-2000 funkcjonowała w strukturach Browaru w Okocimiu. Od stycznia 2001 roku działa w strukturach organizacyjnych Miejskiego Ośrodka Kultury. Była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na przeglądach i festiwalach. Orkiestra występuje w 30-osobowym składzie pod batutą Wiesława Porwisza.Wielkość czcionki
Kontrast